میاندوآب پرس » مهمترین اخبار » طرح ساماندهی حاشیه زرینه رود دوباره استارت خورد

طرح ساماندهی حاشیه زرینه رود دوباره استارت خورد

در تاریخ : 17 شهریور 1401
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 410


پایگاه خبری میاندوآب پرس(miandoabPRESS.ir)؛ 

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: برای اجرای طرح ساماندهی حاشیه زرینه‌رود میاندوآب ۶۵ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است. 

به گزارش میاندوآب پرس، سیدمحسن حمزه‌لو روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از اجرای طرح حاشیه زرینه رود میاندوآب در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: طرح ساماندهی حاشیه زرینه‌رود به عنوان یکی از طرح‌های بازآفرینی شهری با رویکرد گردشگری تا قبل از پایان فصل کاری امسال به اتمام می رسد.

وی بر همکاری مدیریت شهری میاندوآب در تسریع عملیات اجرایی این طرح تأکید کرد و گفت: زرینه‌رود یکی از جاذبه‌های طبیعی میاندوآب است که ساماندهی حاشیه آن پتانسیل بالای این رودخانه در جذب گردشگر را تقویت می کند.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی افزود: باید اصول فنی و مهندسی در اجرای طرح اعمال شود چرا که طرح ساماندهی حاشیه زرینه‌رود نقش کلیدی در اصلاح منظر و ساختار شهر میاندوآب دارد.


حمزه لو با تاکید بر تسریع روند اجرای این طرح اظهار کرد: برای شتاب بخشیدن به اجرای این طرح جلسه هماهنگی با فرماندار میاندوآب و پیمانکار این طرح برگزار می شود.

طرح مطالعاتی ساحل‌سازی زرینه‌رود از سال ۱۳۹۲ شروع شده ولی پس از مدتی متوقف شد؛ عملیات اجرایی این طرح دوباره از سال ۱۳۹۷ در سه فاز به طول ۳.۶ کیلومتر از مقابل بیمارستان حضرت فاطمه(س) تا کوی امام علی (ع) شروع شد و پس از مدتی فعالیت پیمانکاران، دوباره متوقف شد.

این طرح که نقش مهمی در جذب گردشگر در این شهرستان دارد امسال دوباره کلید خورده است. 

میاندوآب دارای سه رودخانه قوروچای، سیمینه‌رود و زرینه‌رود است که از داخل و حاشیه این شهر عبور می‌کند.


خبرنگار؛ مسعود شیخی
سردبیر؛ منوچهر آقایی

تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی‌شود