میاندوآب پرس » مهمترین اخبار » دولت ها باید کارآمد و فسادستیز باشند

دولت ها باید کارآمد و فسادستیز باشند

در تاریخ : 02 شهریور 1397
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 424

 پایگاه خبری میاندوآب پرس(miandoabPRESS.ir):

امام جمعه میاندوآب گفت:دولت ها باید کارآمد و فسادستیز باشند

به گزارش میاندوآب پرس، حجت الاسلام حمید حسن زاده در خطبه های امروز نماز جمعه میاندوآب گفت:دولت باید کارآمد باشد، دولت باید اهل خدمت خالصانه و دولت پرکارو پرنشاط و همچنین دولت فساد ستیز باشد، که اگر اینگونه باشد می توانیم نظام اسلامی را به کشورهای دگیر هم صادر کنیم.

امام جمعه میاندوآب با انتقاد از گرانی ها گفت: اینکه امروز جنسی را 2 هزار تومان بخریم و چند روز دیگر همان جنس بشود 5 هزار تومان برای مردم قابل پذیرش نیست ، دولت باید با تعامل با مردم و مسئولان نظام بتواند جامعه را مدیریت کند چرا که قدرت مالی و بودجه در اختیار دولت است.

حجت الاسلام حسن زاده ادامه داد:هر مسئولی باید از دوران مسئولیتش یادگاری به جا بگذرد، دولت کارآمد دولتی است که جانانه و شبانه روز تلاش کند و در خدمت مردم باشد مثل تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی که هر چند بازنده بودند مردم از این تیم به دلیل جنگندگی و دفاع جانانه رازی بودند، اگر مردم شما را انتخاب کرده اند باید همیشه پاسخگوی این مردم باشید اینکه بخواهیم هفته ای یک روز را به ملاقات عمومی با مردم اختصاص دهیم فایده ای ندارد.

وی گفت: اینکه بحث رفراندوم این روزها در برخی محافل مطرح است، من هم پیشنهاد می دهم دکتر روحانی انتخاب وزرا، استانداران و فرمانداران را هم به رفراندوم بذارن تا مردم انتخاب کنند که مسئولیت ها به چه کسانی واگذار شود.

خطیب نماز جمعه میاندوآب گفت: برخی ها می گویند اگر با فساد مبارزه کنیم امنیت جامعه به خطر می افتد، نخیر آقا همانگونه که رهبر انقلاب هم فرمودند مبارزه با فساد ایجاد امنیت و پایداری در جامعه است، آدم های فاسد باید شناسایی و با سرعت و دقت محاکمه شوند.

وی ادامه داد: اگر می خواهید مردم از نظام رازی باشند و همیشه در صحنه حضور داشته باشند، دولت باید چابک شود، یعنی کار مردم در گیر ودار امضاء ها گیر نکند و بروکراسی اداری کم شود، تا کار مردم راحت تر حل شود.

امام جمعه میاندوآب با اشاره 14 سال تلاش شهید اندرزگو گفت: تلاش های شهید اندرز گو به خاطر خدا بود و این انقلاب مدیون خون شهدایی چون شهید بهشتی ها و رجایی هاست، امروز آغاز هفته دولت است و انتظار داشتیم دولت مردان شهرمان در نماز جمعه حضور داشتند و به تببین فعالیت های دولت در این شهرستان می پرداختند و از بابت عدم حضور این مسئولان بسیار متاثر هستیم و باید بگویم نماز جمعه مال امام جمعه و قشر خاصی نیست، برخی افرادی هم که اینجا نشسته اند، بنده را به عنوان امام جمعه قبول ندارند ولی چون اهل نماز جمعه هستند هر هفته در این آیین عبادی سیاسی شرکت می کنند.

وی ادامه داد:هشدار می دهم به دینداران که مراقب باشید این انقلاب به دست نااهلان نیافتند، اگر فقط حقوق بگیران انقلاب اسلامی از سه قوا در نماز جمعه ها شرکت می کردند الان وضع ما این نبود.

حجت الاسلام حسن زاده با تبریک ایاد قربان و غدیر گفت: با تقواترین مردم کسانی هستند که امربه معروف و نهی از منکر می کنند و اهل صله رحم هستند و من از شما مردم می خواهم دست کم در دهه کرامت این اخلاق حسنه را فراموش نکنید.
تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی‌شود