» » آبیاری 1500 هکتار از اراضی میاندوآب به روش قطره ای

آبیاری 1500 هکتار از اراضی میاندوآب به روش قطره ای

در تاریخ : 23.02.98
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 1 216
پایگاه خبری میاندوآب پرس(miandoabPRESS.ir):
رئیس جهاد کشاورزی میاندوآب گفت: پیش بینی می کنیم امسال 1500 هکتار از ارازی کشاورزی میاندوآب به سیستم آبیاری قطره ای مجهز گردد.
به گزارش خبرنگار میاندوآب پرس، محرمعلی دیانتی امروز در مصاحبه با خبرنگاران گفت: در راستای مصرف بهینه آب و کاهش مصرف آب کشاورزی  اقدامات تدریجی توسط جهاد کشاورزی طی 3 سال گذشته انجام شده است که نوار تیپ و آبیاری قطره ای برای کشت محصولات بهاره یکی از آنهاست. .
دیانتی ادامه داد : طی سه سال گذشته به صورت الگویی برای اولین بار توسط جهاد کشاورزی در اراضی دولتی اقدام گردید و امروز شاهد استقبال کشاورزان در استفاده این نوع آبیاری برای کشت محصولاتی مثل پیاز،گوجه فرنگی ،چغندرقند و سیفی جات هستیم و پیش بینی می کنیم 1200 تا 1500 هکتار از اراضی کشاورزی میاندوآب امسال با این روش کشت شود.
رئیس جهاد کشاورزی میاندوآب بزرگترین مزایای استفاده از این سیستم آبیاری را کاهش 50 درصدی مصرف آب اعلام کرد و گفت: علاوه بر این موجب افزایش تولید کمی و کیفی محصولات کشاورزی هم شده است و حتی کشاورزان افزایش 20 درصدی محصولات خود را تایید می کنند و کاهش هزینه ها  و کاهش استفاده از نهاده ها و کودها دیگر مزایای این طرح است .
دیانتی گفت: علاوه بر این پروژه هایی مثل پوشش بتنی انهار و تبدیل آبیاری مزارع کشاورزی از ستنی به بارانی و قطره ای را در دست اقدام داریم تا در راستای سیاست های ستاد احیای دریاچه اورمیه قدم های مثبت دیگری جهت کاهش آب مصرفی کشاورزی برداریم.

تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی شود