میاندوآب پرس » میاندوآب » فرماندار شهرستان میاندوآب با صدور پیامی ۱۶ آذر؛ روز دانشجو را تبریک گفت

فرماندار شهرستان میاندوآب با صدور پیامی ۱۶ آذر؛ روز دانشجو را تبریک گفت

در تاریخ : 14 آذر 1397
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 1,271
فرماندار شهرستان میاندوآب با صدور پیامی ۱۶ آذر؛ روز دانشجو را تبریک گفت.
متن پیام به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
دانشجویان در حوادث مهم تاریخ معاصر ایران نقش اثرگذاری داشته اند بی تردید دانشجو مظهر بیداری و دانشگاه نماد آگاهی‌رسانی و مبداء تحولات است و محدود کردن دانشگاه به معنای عدم تحرک و پویایی جوانان انقلابی و مسلمان است.
دانشجو نماد حق طلبی، دفاع از آزادی‌های مشروع و حرکت در مسیر آرمان‌های والا و انسانی است که در مکان دانشگاه با کسب علم و آمیختن آن با مفاهیم  عمیق و فطری  جدایی‌ناپذیر از نهاد بشر راه توسعه و پیشرفت را به سوی قله‌های موفقیت و افتخار طی می‌کند.
شانزدهم آذر نقطه عطفی در جنبش دانشجویی بود، جنبشی که خود را در درون نظام تعریف می کند و استقلال‌طلبی و آزادی خواهی، اعتقاد و باور به حق حاکمیت مردم بر سرنوشت خود، آزادی بیان واندیشه و اجتماعات و اهتمام ویژه به نقد حکومت و حاکمیت و تساوی حقوق شهروندی، بخشی از هویت آن است.
بنابراین وظیفه دانشجوی مسلمان، شناخت اسلام ناب محمدی مبتنی بر آرمان های بلند امام راحل و اندیشه های رهبر معظم انقلاب از اسلام ارتجاعی، بدلی وخشنی است که نمی‌تواند به نفع اسلام، ملت و کشور باشد .
اینجانب ضمن گرامیداشت حماسۀ ۱۶ آذر و یاد و خاطره شهدای عزیز دانشجو این روز را به عنوان نماد آزادگی و استکبار ستیزی دانشجویان به تمامی دانشگاهیان و دانشجویان به ویژه دانشجویان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی شهرستان میاندوآب تبریک عرض نموده و امیدوارم در سالی که از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به نام سال حمایت از کالای ایرانی  نامگذاری شده بتوانیم در سایه همدلی و تعامل با حفظ فضای توام با نشاط و پویایی، در محیط‌های علمی و دانشگاهی در جهت پیگیری و اجرای سیاست‌ها و برنامه‌های دولت تدبیر و امید، ادامه دهنده راه معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) وشهدای والامقام باشیم.
ناصر امیری
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میاندوآب
تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی‌شود