میاندوآب پرس » مهمترین اخبار » ارتفاع آب دریاچه ارومیه نسبت به سال گذشته 25 سانتی متر افزایش یافته است

ارتفاع آب دریاچه ارومیه نسبت به سال گذشته 25 سانتی متر افزایش یافته است

در تاریخ : 16 اسفند 1397
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 804
پایگاه خبری میاندوآب پرس(miandoabPRESS.ir):
نماینده مردم میاندوآب در مجلس شورای اسلامی گفت: ارتفاع دریاچه ارومیه نسبت به سال گذشته به دلیل لایروبی رودخانه ها، افزایش میزان بارندگی و رهاسازی سدهای حوزه آبریز ۲۵ سانتی متر افزایش یافته است.

به گزارش میاندوآب پرس و به نقل از خبرگزاری خانه ملت، همایون هاشمی درگفت وگو با خبرنگاران با یادآوری 15 اسفند روز ملی دریاچه ارومیه، با بیان اینکه تراز دریاچه ارومیه نسبت به سنوات گذشته بهتر شده و وضعیت آن رو به بهبودی است، گفت: ارتفاع دریاچه نسبت به سال گذشته به دلیل لایروبی رودخانه ها، افزایش میزان بارندگی و رهاسازی سدهای حوزه آبریز 25 سانتی متر افزایش یافته است.


احیای دریاچه ارومیه تاثیر زیادی در تامین امنیت روانی مردم دارد

نماینده میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه احیای دریاچه ارومیه تاثیر زیادی در تامین امنیت روانی مردم دارد، افزود: مردم ارومیه امید زیادی به احیای دریاچه دارند و می طلبد دستگاه های ملی و استانی همکاری و تعامل مناسب را برای احیا و بهبود دریاچه داشته باشند.

وی عملکرد دولت را در سال 97 در احیای دریاچه ارومیه موثر دانست و گفت: البته شرایط دریاچه در شرایط مطلوب قرار ندارد اما بر اساس گزارش های آبفای استان تراز آب دریاچه نسبت به سال گذشته و سنوات گذشته بهتر شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، یاداور شد: ده ها سال است که تلاش ها برای احیای دریاچه ارومیه ادامه دارد و انتقال آب از حوضه آبریز دریاچه ارومیه تشدید و اقدامات سلبی مانند محدود و مسدود کردن چاه های غیرمجاز در دستور کار قرار گرفته که باعث شده آب زیادی وارد دریاچه شود.

هاشمی با بیان اینکه ستاد احیای دریاچه ارومیه در گذشته ضعیف عمل کرد اما در سال جاری عملکرد خوبی داشته است، تصریح کرد: به طور قطع تاخیر در اجرای برنامه‌ها برای احیای دریاچه ارومیه موجب از دست رفتن زمان طلایی می‌شود زیرا محیط زیست از حوزه هایی است که اگر برای رفع مشکلات آن تعلل شود هزینه های زیادی را باید برای پیشگیری از آسیب های ناشی از آن باید هزینه کرد بنابراین نیاز است مسئولان با جدیت بیشتری در جهت احیای آن گام بردارند.


تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی‌شود