میاندوآب پرس » مهمترین اخبار » هیئت رئیسه شورای شهر قوشاچای پشت درهای بسته انتخاب می شود؟

هیئت رئیسه شورای شهر قوشاچای پشت درهای بسته انتخاب می شود؟

در تاریخ : 01 مرداد 1397
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 1,150
پایگاه خبری میاندوآب پرس(miandoabPRESS.ir):
آیا هیئت رئیسه شورای شهر قوشاچای هم پشت درهای بسته و بدون حضور خبرنگاران انتخاب خواهد شد؟
به گزارش میاندوآب پرس، 26 فروردین 97 آخرین جلسه ای بود که شورای شهر در حضور خبرنگاران برگزار کرد و از آن تاریخ جلسات به صورت غیرعلنی برگزار شد و این پانزدهمین هفته است که شورای شهر میاندوآب اجازه حضور خبرنگاران در جلسات را نمی دهد.

در حالی که جلسات شورای شهر حتما باید با حضور خبرنگاران برگزار شود چون طبق ماده ۱۵ قانون شوراها ، مصوب سال ۸۲ برای غیرعلنی بودن جلسات، دو سوم اعضای حاضر در جلسه باید رای بدهند، لازمه ی علنی بودن جلسات شورا، حضور خبرنگاران و رسانه ها در جلسات شورا است. اگر خبرنگاران از حضور در جلسه شورای شهر محروم شوند اصل علنی بودن جلسه زیرسوال می رود.
حضور خبرنگاران و شهروندان در جلسات شورا، نه تنها تهدید نیست بلکه فرصتی برای شورا است چرا که حضور افکار عمومی در جلسات شورای شهر ، باعث می شود تا اعضای شورا با دقت بیشتری تصمیم بگیرند و همه تصمیمات و مصوبات شورا به صورت شفاف منعکس می گردد.

اول شهریور 96 بود که شورای شهر دور پنجم کارش را رسماً شروع کرد و در همان جلسه اول فخرالدین آذریان را به عنوان رئیس و احد غفاری را به عنوان نائب رئیس برای مدت یک سال انتخاب کرد، که مرداد آخرین ماه عمر این هیئت رئیسه است و شورای شهر باید با برگزاری انتخابات نسبت به ترکیب جدید هیئت رئیسه اقدام نماید.

در حالی که رای زنی ها در مورد ترکیب سال دوم هیئت رئیسه شورای شهر آغاز شده است، ما هم منتظر می مانیم تا ببینیم که اعضای شورای شهر قوشاچای کی تصمیم می گیرند جلسات خود را مقابل دوربین های خبرنگاران(شما بخوانید چشم مردم) برگزار کنند.
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی‌شود