میاندوآب پرس » مهمترین اخبار » علت بو و طعم آب شرب میاندوآب مشخص شد

علت بو و طعم آب شرب میاندوآب مشخص شد

در تاریخ : 13 شهریور 1401
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 537


پایگاه خبری میاندوآب پرس(miandoabPRESS.ir)؛ 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی گفت: با توجه به نتایج آزمایشات و گزارش اکیپ های کارشناسی، نشأت گرفتن طعم و بوی نامطبوع آب تبریز از بند نوروزلو در شهرستان میاندوآب محرز و مقرر شده اقدامات لازم از سوی شرکت آب منطقه ای در این زمینه انجام شود.


محمد خانی در گفت و گو با خبرنگاران در خصوص منشا طعم و بوی نامطبوع آب شرب در تبریز اظهار داشت: در این زمینه نظرات مختلفی مطرح می شد که در نهایت دیروز اکیپی متشکل از کارشناسان شرکت آب و فاضلاب، شرکت آب منطقه ای و  بهداشت برای بررسی علت این پدیده به سد شهید کاظمی در مسیر زرینه رود و بند نوروزلو میاندوآب اعزام شد.


وی ادامه داد: دیروز ظهر نیز جلسه ای اضطراری در دفتر بحران استانداری آذربایجان شرقی با حضور نماینده شبکه بهداشت، مراجع امنیتی، شرکت آب منطقه ای، آبفا، دفتر بحران و دانشگاه علوم پزشکی  تبریزبرگزار و با توجه به نتایج آزمایشات و گزارش اکیپ اعزامی، نشأت گرفتن طعم و بوی نامطبوع آب تبریز از بند نوروزلو در شهرستان میاندوآب محرز و مقرر شده اقدامات لازم از سوی شرکت آب منطقه ای در این زمینه انجام شود.


مدیرعامل آبفای آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه با وجود تغییر بو و طعم آب شرب در برخی مناطق تبریز، مشکلی از نظر بهداشتی ندارد، گفت: به طور طبیعی وقتی حجم آب پشت سدها کاهش می یابد، به دلیل ته نشین شدن املاح در کف مخازن سدها، کیفیت آب آنها نیز پایین می آید و افزایش حجم آب و سردی هوا طبیعی ترین راهکار حل این مشکل است.


مدیر شبکه بهداشت میاندوآب هم به خبرنگار میاندوآب پرس گفت: تغییر طعم و بوی آب برای ما هم محسوس است، اما آب از نظر بهداشتی مشکلی ندارد، تا امروز نه شاهد بروز اپیدمی در سطح شهرستان بوده ایم و نه آمار مراجعه کننده ها در قیاس با سال های گذشته تغییر ی کرده است، کارشناسان بهداشت محیط هم مرتب وضعیت بهداشتب آب را بررسی و مورد آزمایش قرار می دهند.


احمدی گفت: آزمایش های ما نشان می دهد آب شرب میاندوآب از نظر بهداشتی سالم است اما به فرمانداری شهرستان و اداره محیط زیست مکتوب اعلام کرده ایم باید علت بو و طعم نامطبوع آب بررسی و حل شود.


خبرنگار؛ منوچهر آقایی
سردبیر؛ فریده چتری

تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی‌شود