میاندوآب پرس » میاندوآب » خط لوله انتقال گاز نهم سراسری حدفاصل دهگلان تا میاندوآب تا پیش از فصل سرد امسال وارد مدار می شود.

خط لوله انتقال گاز نهم سراسری حدفاصل دهگلان تا میاندوآب تا پیش از فصل سرد امسال وارد مدار می شود.

در تاریخ : 30 خرداد 1397
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 1,989

به گزارش میاندوآب پرس و به نقل از ایلنا، مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران در بازدید از پروژه های توسعه ای پارس جنوبی درباره آخرین وضعیت خط لوله انتقال گاز نهم سراسری و بازدید هفته گذشته معاون وزیر نفت از این خط لوله گفت: خط نهم سراسری به طول یک‌هزار و 750 کیلومتر از عسلویه آغاز و تا مرز بازرگان ادامه خواهد یافت و علاوه بر افزایش پایداری شبکه گاز غرب کشور و صادرات گاز به عراق، شرایط را برای امکان صادرات گاز بیشتر به ترکیه و ایجاد زیرساخت های ارسال گاز به اروپا فراهم می‌کند.

حسن منتظر تربتی با بیان اینکه هم اکنون دو بخش از عملیات اجرایی این پروژه حدفاصل دهگلان_ سقز به طول 124 کیلومتر و سقز_ میاندوآب به طول 106 کیلومتر در حال اجراست، افزود: 11 تاسیسات تقویت فشار گاز نیز روی این خط لوله تعریف شده و برای اجرای آن در مجموع چهار میلیارد دلار هزینه خواهد شد.

به گفته وی، حدود 230 کیلومتر از این خط لوله که با هدف افزایش پایداری انتقال گاز شبکه غرب و شمال غرب کشور در حال اجراست تا پایان مهرماه به بهره برداری خواهد رسید و بخشی از گازهای تولیدی پارس جنوبی را از کریدور غرب کشور به استان های خوزستان، کردستان و آذربایجان غربی و شرقی می رساند.

وی یادآور شد: عملیات اجرایی خط نهم سراسری، علاوه بر گستره دهگلان تا سقز و سقز تا میاندوآب، در بخش بیدبلند تا اهواز به طول 114 کیلومتر نیز در مرحله پیمان سپاری است.

این مقام مسئول با بیان اینکه بخش مهندسی و طراحی گستره عسلویه تا بیدبلند نیز با 80 درصد پیشرفت در دست طراحی تفصیلی قرار دارد، اظهار کرد: حدود 350 کیلومتر این پروژه نیز مربوط به اهواز تا کوهدشت بوده که اسناد مناقصه EPC آماده شده است.

وی تاکید کرد: مهندسی و طراحی مربوط به کوهدشت تا دهگلان نیز با 90 درصد پیشرفت در دست طراحی تفصیلی قرار دارد.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران در ادامه با اشاره به تحقق شعار امسال گفت: اکثر تجهیزات به کار رفته در پروژه‌ها از شرکت‌های توانمند داخلی تامین می‌شود.

تربتی ادامه داد: با توجه به محدودیت‌های ایجاد شغل در بخش دولتی، باید از شرکت‌های مستعد پیمانکار که سعی در رونق صنعت و تولید دارند، حمایت کنیم؛ چراکه پشتیبانی از بخش خصوصی به معنای اشتغال بیشتر جوانان و تضمین آینده کشور است.

تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی‌شود