اخبار میاندوآب » مهمترین اخبار » کشف ۷۴۴ بطری نوشابه انرژی‌زای قاچاق در میاندوآب

کشف ۷۴۴ بطری نوشابه انرژی‌زای قاچاق در میاندوآب

در تاریخ : 08 خرداد 1403
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 747


رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت میاندوآب ازکشف ۷۴۴ بطری نوشابه انرژی‌زای قاچاق در میاندوآب خبر داد


️رضا بهروزی گفت: در اجرای بازرسی های انجام شده بر اساس گزارش‌های دریافتی، ۷۴۴ بطری نوشابه انرژی‌زای خارجی قاچاق از یک انبار در شهرستان میاندوآب کشف و ضبط شد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت میاندوآب در گفتگو با خبرنگاران گفت:  بر اساس گزارش‌های دریافتی و نیز در راستای انجام این بازرسی‌ها یک انبار در یکی از مناطق میاندوآب کشف و مشمول قوانین مبارزه با قاچاق کالا و ارز شد.

وی افزود: در بازرسی‌های انجام‌گرفته از این انبار، تعداد ۷۴۴ بطری نوشابه انرژی‌زا خارجی قاچاق کشف و ضبط شد.

بهروزی با اشاره به اینکه ارزش این کالای کشف شده ۱۴۵ میلیون ریال برآورد شده است، تصریح کرد: در این زمینه پرونده تخلف تنظیم و برای صدور رأی به تعزیرات حکومتی ارجاع داده شد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت میاندوآب با بیان اینکه هر گونه نگهداری و موجودی کالا در فروشگاه یا انبار نیازمند همخوانی کمّی و کیفی آن با اطلاعات ثبت شده در سامانه تجارت است به‌طوری‌که متضمن اطلاعاتی از قبیل مالک کالا، محل نگهداری، تحویل‌دهنده، تحویل‌گیرنده و تاریخ و زمان صدور سند باشند، گفت: در غیر این صورت جرم تلقی شده و تمامی کالاهای موجود ضبط و مشمول ضوابط اختصاصی تبصره ۴ ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز می‌شود.

وی هم‌چنین با اشاره به اینکه نظارت بر بازار به‌صورت مستمر در طول سال ادامه دارد، افزود: طرح‌های نظارتی با حضور اکیپ‌هایی متشکل از بازرسان اداره صنعت، معدن و تجارت و اعضای کارگروه ستاد تنظیم بازار در طول سال اجرا شده و بازرسان بر فعالیت اصناف در شهرستان میاندوآب فعالیت می‌کنند.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت میاندوآب اظهار کرد: از شهروندان عزیز خواهشمندیم هر گونه تخلف صنفی اعم از احتکار، قاچاق، گران‌فروشی، امتناع از عرضه کالا، کم‌فروشی، تقلب، عدم صدور فاکتور، عدم درج قیمت و غیره را به شماره‌تلفن ۴۵۲۶۳۶۱۰ و یا به سامانه ۱۲۴ ستاد خبری اداره صنعت، معدن و تجارت گزارش و با بازرسان در شناسایی و برخورد با تخلفات صنفی همکاری کنند.

خبرنگار؛ منوچهر آقایی
سردبیر؛ فریده چتری

تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی‌شود