اخبار میاندوآب » مهمترین اخبار » رکوردشکنی سفرهای مردم و شلوغ‌ترین جاده‌ها و استان‌های کشور

رکوردشکنی سفرهای مردم و شلوغ‌ترین جاده‌ها و استان‌های کشور

در تاریخ : 05 فروردین 1401
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 839
پایگاه خبری میاندوآب پرس(miandoabPRESS.ir):
آذربایجان غربی در قعر جدول استان های مسافرپذیر!

براساس جدیدترین گزارش‌های منتشرشده از ۲۵ اسفندماه تا امروز متوسط سفرهای جاده‌ای مردم بیش از دو میلیون دستگاه وسیله نقلیه بوده که نسبت به سال‌های گذشته رشد قابل توجهی را تجربه کرده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: تا سوم فروردین ماه از موزه ها و اماکن فرهنگی استان ۱۷۰۰۰ نفر بازدید کردند که نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل رشد ۷۰ درصدی را شاهد هستیم.
رهبردین گفت؛ در این مدت از مجموعه های که در استان ثبت جهانی و ملی شده اند بالغ بر ۲۰۰۰ نفر بازدید کرده اند، به مناسبت عید نوروز ۱۲۰ غرفه صنایع دستی در شهرستان های و مرکز استان فعال می باشند و ۷ اتوبوس گرشگری در ۵ شهر بزرگ استان در حال خدمت رسانی به گردشگران و مسافران نوروزی هستند.

وی ادامه داد:در این مدت ۸۰۰۰ نفر در هتل های اقامت کرده اند که این‌ تعداد نسبت به سال قبل ۹۰ درصد رشد دارد، ترددهای وسایل نقلیه در محورهای مواصلاتی استان بالغ بر ۴ میلیون دستگاه بوده است که ۱۷ درصد رشد را نشان می دهد و تردد از پایانه های مرزی استان نیز بالغ بر ۹۲۰۰۰ نفر مسافر بوده است.

معاون استاندار آذربایجان غربی گفت: جابجایی مسافر توسط ناوگان حمل و نقل عمومی ۶۱۰۰۰ نفر بوده که ۱۳ درصد را رشد می دهد و میزان تصادفات در جاده های استان در این مدت ۳۲۰ مورد بوده است که نسبت به دوره مشابه ۲ درصد کاهش یافته است.
تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی‌شود