اخبار میاندوآب » مهمترین اخبار » ۳ دستگاه کامیون برداشت غیرمجاز شن و ماسه در میاندوآب توقیف شد

۳ دستگاه کامیون برداشت غیرمجاز شن و ماسه در میاندوآب توقیف شد

در تاریخ : 13 شهریور 1402
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 557


۳ دستگاه کامیون برداشت غیرمجاز شن و ماسه در میاندوآب توقیف شد.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت میاندوآب گفت: سه دستگاه کامیون کمپرسی که بصورت غیر‌قانونی اقدام به حمل، خرید و فروش مصالح از افراد غیرمجاز می‌کردند، در این شهرستان توقیف و به پارکینگ هدایت شد.

رضا بهروزی در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اجرای طرح تشدید نظارت بر کامیون های حامل مواد معدنی در میاندوآب، اظهار کرد: در ادامه طرح ساماندهی و جلوگیری از برداشت‌های غیرمجاز مصالح رودخانه ای، به خاطیان پرونده  تخلفاتی تکمیل و جهت رسیدگی به محاکم قضایی ارجاع  می شود.

 

وی افزود: کنترل کامیون‌های غیرمجاز حامل مواد معدنی شامل کوپ سنگ های تزئینی دکوراسیون داخلی و نما و مصالح رودخانه ای و ارزیابی موجودی شن و ماسه در واحدهای ماسه شویی و نظارت بر دپوهای غیر مجاز شهرستان در راستای صیانت از منابع عمومی و جلوگیری از تضییع بیت المال در قالب گشت مشترک با هم افزایی نیروهای خدوم انتظامی و دادگستری انجام شد.

 

وی با اشاره به توقیف ۳ دستگاه کامیون کمپرسی در جریان این بازدیدها، گفت: براساس بررسی های صورت گرفته و اظهارات رانندگان افرادی که بصورت غیر قانونی اقدام به تأمین و فروش مصالح نموده بودند، شناسایی و پرونده تخلفاتی با عنوان تهیه و تأمین و فروش غیرمجاز مصالح رودخانه ای تشکیل و جهت رسیدگی به محاکم قضایی ارجاع شد.  


بهروزی افزود: اقدامات قانونی وفق ماده 19 قانون معادن و همچنین ماده 690 قانون مجازات اسلامی در خصوص تصرّف در اموال عمومی و دولتی توسط دستگاه قضایی در مورد خاطیان که از عمده برداشت کنندگان غیر مجاز  منطقه می باشند اعمال خواهد شد.

 

وی اضافه کرد: هرگونه برداشت مصالح از بستر رودخانه ها و معادن توسط اشخاص حقیقی ، حقوقی و تمامی نهادها ، ادارات و غیره تصرف در اموال عمومی و دولتی بوده و جرم تلقی می شود و نیازمند اخذ مجوز برداشت رسمی از اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان می باشد. 


بهروزی در ادامه گفت: در راستای صیانت از منابع عمومی و جلوگیری از تضییع بیت المال نظارت در حوزه معادن تشدید می شود و سودجویان و فرصت طلبانی که به روش های مختلف وارد رودخانه شده و منابع و معادن ملّی را به تاراج می برند و یا با اقدامات غیر قانونی زمینه انباشت ، حمل ، خرید و فروش غیر مجاز مصالح را فراهم می سازند منتظر برخورد قاطع و تعقیب شدید قضایی باشند . 


وی در مورد کامیون داران که اقدام به حمل شن و ماسه می نمایند گفت: این افراد باید مصالح مورد درخواست مصرف کنندگان را از واحدهای مجاز تهیّه نمایند و به هیچ وجه حق خرید و تأمین شن و ماسه از برداشت کنندگان غیرمجاز را ندارند. 


رییس اداره صنعت، معدن و تجارت میاندوآب اظهار کرد: هم اکنون 14 واحد شن و ماسه مجاز در این شهرستان فعال دارد که در راستای حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تسهیل و تسریع در روند پاسخگویی به ارباب رجوع و رسیدگی به تخلفات احتمالی، شهروندان هر گونه تأمین و خرید مصالح مورد نیاز خود را از واحدهای دارای مجوز انجام داده و گزارش‌های خود را در مورد تخلفات با سامانه 124 ستاد خبری اداره صمت  و یا با شماره مستقیم 45263610 در میان بگذارند.

 

دشت میاندوآب در جنوب آذربایجان غربی واقع شده و با برخورداری از رودخانه های پر آب زرّینه رود و سیمینه رود مکان مستعد شن و ماسه  و مصالح رودخانه ای است.


خبرنگار؛ میلاد حسین زاده
سردبیر؛ منوچهر آقایی

تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی‌شود