میاندوآب پرس » مهمترین اخبار » افزایش تعداد بازنشستگان در آذربایجانغربی چالش جدی تامین اجتماعی

افزایش تعداد بازنشستگان در آذربایجانغربی چالش جدی تامین اجتماعی

در تاریخ : 25 آذر 1397
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 606
پایگاه خبری میاندوآب پرس(miandoabPRESS.ir):
مدیرکل تامین اجتماعی آذربایجان غربی گفت:روند افزایش تعداد بازنشستگان در آذربایجانغربی چالش جدی تامین اجتماعی است.
مقصود مقدمی کیا، در گفتگو با خبرنگار میاندوآب پرس، با اعلام این خبر افزود: با قوانین ایجاد شده جدید برای بازنشستگی از جمله کارهای سخت و زیان آور و بازنشستگی زودتر از موعد باعث شده است روزانه 15 نفر در استان بازنشسته شوند و این رقم در سال می شود 5400 نفر و این در حالی است که سالیانه 9 هزار نفر به تعداد بیمه شده های ما در سطح استان افزوده می شود و به این معنی است که ما با بحران بزرگی روبرو خواهیم بود.
مقدمی کیا با بیان اینکه از همین امروز باید به فکر راهکاری برای حل این بحران بود افزود؛ با توجه به اینکه سن امید به زندگی در کشور ما افزایش یافته است کارشناسان به این نتیجه رسیده اند که باید سن بازنشستگی افزایش یابد ، در صندوق ما افرادی هستند که بعد از بازنشستگی تازه ازدواج کرده اند و اینها از قانون سخت و زیان آور استفاده کرده اند و این در حالی است که این شخص تازه می تواند به بازار کار وارد شود.
وی ادامه داد:با کمک اداره کار و رفاه اجتماعی جلوی برخی سوء استفاده ها برای جلوگیری از بازنشستگی زودتر از موعد را گرفته ایم و اعتقاد داریم این صندوق عام المنفعه است و اگر مراقبش نباشیم برای همه مشکل ایجاد خواهد شد.
مدیرکل تامین اجتماعی آذربایجان غربی با بیان اینکه طی سه سال گذشته افزایش بیمه شده در سطح استان را داشته ایم گفت: هر سال 3 درصد بر میزان بیمه شده های این سازمان در سطح استان افزوده شده است، ولی نگرانی ما از افزایش مستمری بگیران است که امیدواریم با تدبیر مسئولان جلوی این مشکل هم گرفته شود.
مقدمی کیا از حل مشکل بیمه های تامین اجتماعی کارکنان شهرداری میاندوآب خبر داد و گفت: در تعامل با شهرداری نسبت به تقسیط بدهی این سازمان اقدام شد و در حال حاضر کارکنان شهرداری مشکلی از لحاظ بیمه تامین اجتماعی ندارند. 
تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی‌شود