میاندوآب پرس » مهمترین اخبار » ۲۵ طرح کشاورزی و خدماتی در میاندوآب به بهره برداری رسید

۲۵ طرح کشاورزی و خدماتی در میاندوآب به بهره برداری رسید

در تاریخ : 03 شهریور 1397
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 2,530

 پایگاه خبری میاندوآب پرس(miandoabPRESS.ir):

به گزارش میاندوآب پرس، در دومین روز از هفته دولت25 طرح مخابراتی، کشاورزی، ورزشی و برق رسانی با اعتباری بالغ بر 33 میلیارد و822 میلیون ریال با حضور مسوولان در میاندوآب به بهره برداری رسید.

۶ طرح مخابراتی در راستای ارتقای کیفیت و عرضه خدمات نوین ارتباطی به مردم شهرستان میاندوآب با اعتباری بالغ بر ۶ هزار و ۳۲۰ میلیون ریال افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

همچنین زمین چمن مصنوعی فوتبال دیگر طرحی بود که در کوی تقی آباد میاندوآب متعلق به اداره تعاون روستایی میاندوآب به بهره برداری رسید.

رییس اداره تعاون روستایی میاندوآب در این زمینه گفت: این فضای ورزشی در زمینی به مساحت یک هزار و ۲۰۰ متر مربع ساخته شده است.

مصطفی زاهد افزود: این طرح با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد ریال احداث شده که هفت هزار و ۵۰۰ میلیون ریال از منابع داخلی و یک هزار و ۲۵۰ میلیون ریال در قالب وام اشتغال پایدار روستایی صندوق کارآفرینی امید پرداخت شده است.

همچنین بهره برداری از ۱۰ طرح برق رسانی در دومین روز از هفته دولت در شهرستان میاندوآب آغاز شد.

جمال کاظمی اصل مدیر امور توزیع برق میاندوآب در حاشیه بهره برداری از این طرح ها گفت: این طرح ها شامل خطوط انتقال برق فشار متوسط، پست هواییدر روستاهای دولت آباد، سوگلی تپه، مظفرآباد، ابراهیم آباد، حسن کندی و کوی تقی آباد، خیابان ستارخان، خیابان آذریان، خیابان تختی و خیابان ولیعصر و نصب اتوریکلوزر در کوی رابری است که با اعتباری بالغ بر پنج هزار و ۵۰۲ میلیون ریال در سطح شهرستان میاندوآب مورد بهره برداری قرار گرفت.

بهره برداری از هشت طرح آبیاری نوین نیز در میاندوآب آغاز شد.

مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب در آیین بهره برداری از این طرح هاگفت: این هشت طرح به مساحت 44 هکتار شامل ۱۰.۵ هکتار قطره ای و ۳۳.۵ هکتار بارانی به بهره برداری رسید که برای اجرای این طرح ها بالغ بر چهار میلیارد و ۶۵۸ میلیون ریال هزینه شده است.

علی دیانتی افزود: این طرح ها برای ۱۸ نفر به شکل مستقیم و برای ۳۶ نفر نیز به طور غیرمستقیم اشتغالزایی کرده است.

وی بیان کرد: طی هفته دولت 12 طرح اقتصادی، تولیدی و عمرانی در بخش کشاورزی شهرستان با اعتباری نزدیک به 20 ميليون ریال با اشتغالزایی مستقیم برای 23 نفر و غیر مستقیم برای 46 نفر به بهره برداری می رسد.

وی اضافه کرد: این طرح ها شامل هشت طرح آبیاری تحت فشار، عملیات آبخیزداری زیر حوزه روستای زارنجی در بخش باروق به منظور مهار آبهای سطحی، ذخیره سازی آب و احداث دیوار ساحلی روستای باداملو به مساحت 100 متر است.

دیانتی گفت: تاکنون بیش از هفت هزار و ۱۰۰ هکتار از اراضی شهرستان به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز شده که از این آمار بیش از 90 هکتار یعنی 72 هکتار بارانی و 18 هکتار قطره ای در سال 97 اجرا شده است.

دیانتی افزود: اجرای 61 کیلومتر طرح انتقال آب با لوله، آبیاری کم فشار تجمیعی به مساحت 165 هکتار و تجهیز بیش از 614 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان به نوار آبیاری تی تیپ از دیگر پروژه های اجرا شده در بخش آب و خاک است.

دیانتی، با اشاره به کشت چهار هکتار زعفران و احداثسه و نیم هکتار باغ پسته در این شهرستان، افزود: کشت و ترویج گیاهان کم آب بر یکی از الویت های مهم سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی است.

تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی‌شود