» » جلسه صیانت از حقوق شهروندی در میاندوآب برگزار شد

جلسه صیانت از حقوق شهروندی در میاندوآب برگزار شد

در تاریخ : 20.09.97
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 526
پایگاه خبری میاندوآب پرس(miandoabPRESS.ir):
امام جمعه میاندوآب گفت:رعایت حقوق شهروندی در گرو تربیت روحی است.
به گزارش میاندوآب پرس،حجت الاسلام حمید حسن زاده در جلسه حقوق شهروندی که در سالن کنفرانس فرمانداری میاندوآب برگزار شد، گفت: در این دنیا هر مسئولی می خواهد کاری انجام دهد شعار آزادی می دهد، انقلابیون هم شعار آزادی می دادند و ضد انقلاب هم بعد از انقلاب شعار آزادی می دهند ، شعار ترامپ هم آزادی است و امام هم در انقلاب 57 شعار آزادی داد و شعار امام حسین در کربلا هم آزادی بود و اولین شعاری هم که خداوند به پیامبر می آموزد شعار آزادی است.
حجت الاسلام حسن زاده معنی واقعی آزادی را در شعاری که خداوند به پیامبر آموخت دانست و گفت: همان جایی که خداوند می فرماید: قولو لا اله الا الله می توان معنی واقعی آزادی را درک کرد، شهید مطهری در کتاب انسان آزاده، آزادی را به دو بخش آزادی اجتماعی و آزادی معنوی تقسیم کرده است و تمام موجودات این عالم برای اینکه رشد کنند به سه عامل تربیت، امنیت و آزادی نیاز دارند و انسان هم اینگونه است.
وی ادامه داد: انسان ها در بخش تربیت هم به تغذیه جسمی نیاز دارند وهم به تربیت روحی که اگر تربیت روحی مناسبی نداشته باشند . حرف رهبر ما هم این است که ما توانسته ایم تربیت جسمی مناسبی در کشور داشته باشیم ولی در بحث تربیت روحی نیاز است بیشتر کار کنیم که رعایت حقوق شهروندی هم در گرو تربیت روحی است.
امام جمعه میاندوآب امنیت را عدم تجاوز به حقوق دیگران عنوان کرد و گفت: یک جامعه برای رشد نیازمند امنیتی است که مردم به حقوق یکدیگر احترام بگذارند و اما بحث آزادی اجتماعی زمانی محقق خواهد شد که آزادی معنوی داشته باشیم ، انسان ها اگر خود را از قید و بند دنیا رها کنند می توانند آزادی اجتماعی ایجاد کنند.
 وی ادامه داد: آزادی معنوی یعنی تقوا، یعنی خدا پرستی محض یعنی از نفس خویش رها شویم و تا به معرفت برسیم.
حجت الاسلام حسن زاده گفت: بازهم تاکید می کنم در این شهر میان مسئولان اتحاد و همدلی وجود دارد و فقط این اتحاد را مسئولان استان نشین و تهران نشین برهم می زنند و باید بصیرت داشته باشیم و به این مسائل آگاه باشیم.

تمام احزاب اصول گرا و اصلاح طلب و اعتدال گرا و غیره باید خود را در درون این نظام تعریف کنند
معاون استاندار و فرماندار میاندوآب هم دراین جلسه گفت؛زحماتی که پیامبر برای اسلام کشید، امام برای این انقلاب کشید ،دستاورد انقلاب اسلامی برگرداندن عزت و آزادی و شرف هر ایرانی به معنای واقعی است.
ناصر امیری ادامه داد: قبل از انقلاب چیزی نداشتیم و تحت استعمار آمریکا و اسرائیل بودیم و وقتی سفیر انگلیس یا آمریکا به ایران آمدند شاه استقبالی از اینها می کرد که ایرانی ها تحقیقر می شدند و شاه این مملکت بی ارزش می شد، هرچند بارها امام خمینی(ره) این نکته ها را به شاه گوش زد کرده بود ولی شاه درک و فهم این حرف ها را نداشت.
وی ادامه داد: تمام دولت هایی هم که بعد از انقلاب بر سر کار آمده اند تلاش کرده اند و مقام معظم رهبری هم تا وقتی دولت ها بر سر کار بوده اند حمایت کرده است به برکت جمهوری اسلامی است که ما از سران نظام انتقاد می کنیم و سران قوا را استیضاح می کنیم اینها همه درسایه ارزش های انقلاب است ،آمریکا هم به خاطر استقلال این کشور از ما عصبانی است و به قول شهید بهشتی امیدواریم از عصبانیت نیست و نابود شود.
فرماندار میاندوآب گفت: برای حفظ وحدت در این کشور تمام احزاب اصول گرا و اصلاح طلب و اعتدال گرا باید خود را در درون این نظام تعریف کنند و درون این نظام محوریت ولایت فقیه است.
وی ادامه داد: با احترام به مدیران کل می گویم باید مشکلات شهرستان همینجا حل شود و شمایی که در کارگروهها شرکت می کنید باید پاسخگو باشید و پیگیر حل مشکلات شهرستان باشید.تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی شود