» » افتتاح مدرسه و واحد تولیدی و اختصاص اعتبارات عمرانی ماحصل سفر یک روزه استاندار به میاندوآب

افتتاح مدرسه و واحد تولیدی و اختصاص اعتبارات عمرانی ماحصل سفر یک روزه استاندار به میاندوآب

در تاریخ : 22.01.98
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 208
پایگاه خبری میاندوآب پرس(miandoabPRESS.ir):
استاندار آذربایجان غربی؛ یکی از بزرگترین مشکلات میاندوآب، مشکل راه و محورهای مواصلاتی شهرستان است.
به گزارش خبرنگار میاندوآب پرس، امروز محمد مهدی شهریاری در صدر هیئتی متشکل از معاونان و برخی مدیران کل استان به میاندوآب آمد با استقبال مسئولان شهرستان به مزار شهدا رفت و پس از ادای احترام به مقام شامخ شهدا، مدرسه 10 کلاسه مشارکتی در روستای سرچنار را افتتاح کرد.
شهریاری سپس با حضور در جلسه شورای اداری میاندوآب به بررسی مشکلات شهرستان و همچنین رسیدگی به موانع تولید برای فعالان اقتصادی شهرستان را بررسی کرد و بازدید از بال دوم بیمارستان فاطمه الزهرا، شهرک صنعتی شهید باکری و همچنین پتروشیمی میاندوآب دیگر برنامه های شهریاری در سفر یک روزه به میاندوآب بود.
در این سفر و در حاشیه بازدید از شهرک صنعتی میاندوآب یک واحد تولید قطعات جلوبندی خودرویی در زمینی به مساحت 2 هزار متر مربع و با اشتغالزایی مستقیم برای 25 نفر با اعتباری بالغ بر 50 میلیارد ريال به بهره برداری رسید.
شهریاری در پایان این سفر و گفتگو با خبرنگاران گفت: مشکلات رههای میاندوآب یکی از مشکلات اساسی شهرستان است که مورد بررسی قرار گرفت و جاده میاندوآب-میانه طی سفر رئیس جمهوری بود که 70 میلیارد تومان اعتبار برای سال 98 مصوب شده و اگر این مبلغ تخصیص یابد تا یکسال آینده این پروژه هم به بهره برداری می رسد.
استاندار آذربایجان غربی گفت: در سفر رئیس جمهور 120 میلیارد هم برای ساخت جاده میاندوآب -شاهیندژ مصوب شده است و تخصیص این اعتبارات می تواند در ساماندهی راههای ارتباطی این شهرستان نقش مهمی داشته باشد.
محمد مهدی شهریاری ادامه داد: امسال سال رونق تولید است و همه می دانیم چه فشارهای اقتصادی از طرف دشمنان به کشور وارد می شود و نقل و انتقال پول ها و توسعه صادرات و واردات هم مختل شده است، کار ویژه و همت جهادی می خواهد تا رونق تولید اتفاق بیافتد و مقام معظم رهبری با آگاهی خاصی این نامگذاری رو انجام دادند تا تلاش های مسئولان چند برابر شود.
شهریاری ادامه داد:برای ساحل سازی جیغاتی(زرینه رود) 150 میلیارد ريال اعتبار نیاز است که 100 میلیارد ريال آن از محل اعتبارات کشوری تامین خواهد شد و با پیگیری های محبی نیا نماینده مجلس ردیف ملی گرفته است و ما هم 50 میلیارد ريال از اعتبارات استانی هزینه می کنیم تا کار ساماندهی ساحل زرینه رود هر چه سریعتر انجام گیرد.
وی ادامه داد: در سال 98 برای 4 روستای با بیشترین جمعیت که سالن ورزشی ندارند به ترتیب اولویت سالن می سازیم و روستاها هم بر حسب جمعیت و به تشخیص فرماندار انتخاب خواهد شد.
تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی شود