» » افتتاح پتروشیمی میاندوآب در دهه فجر

افتتاح پتروشیمی میاندوآب در دهه فجر

در تاریخ : 22.05.98
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 337
پایگاه خبری میاندوآب پرس(miandoabPRESS.ir):
فرماندار میاندوآب گفت: پتروشیمی میاندوآب دهه فجر به بهره برداری می رسد.
به گزارش میاندوآب پرس، مهدی قهرمانی فرماندار میاندوآب در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه گفت:  شکایت اداره کل مسکن و شهرسازی از شهرداری میاندوآب مبنی بر واگذاری زمینی که ادعا می شود مالکیتش اداره کل و راه شهرسازی است و شهرداری 514 متر مربع از زمین این سازمان را به بخش خصوصی فروخته است و دستگاه قضایی هم مورد رسیدگی قرار داده است.
قهرمانی ادامه داد: بازداشت اعضای شورای شهر دور چهارم و برخی کارشناسان شهرداری هم در مرحله تفهیم اتهام بوده است و هنوز پرونده مفتوح و در حال رسیدگی در مراجع قضایی است، هرچند به نظر می آید تصور مقام قضایی این بوده است که اعضای شورای شهر با علم به اینکه مالک زمین مسکن و شهرسازی است این زمین را فروخته اند، در حالی که احراز مالکیت نه بر عهده اعضای شورای شهر و نه بر عهده کمیته انطباق وقت بوده است.
وی گفت: قانوناً شهرداری نمی تواند زمینی را که مالکش نیست به غیر واگذار نماید، زمین مورد بحث هم زمینی است با کاربری فضای مجازی که اداره کل مسکن و شهرسازی برای ایجاد فضای سبز در اختیار شهرداری قرار داده است و مالکیت زمین همچنان در اختیار همان اداره کل است، اگر شهرداری میاندوآب ادعایی مبنی بر مالکیت زمین فوق دارد باید ارائه دهد وگرنه کار خلاف قانون انجام شده است.
فرماندار میاندوآب گفت: مقام قضایی هم معتقد است مالک این زمین ملی دولت است و شهرداری حق فروش این زمین را نداشته است،مادامی که شهرداری زمینی معادل این زمین را در نقطه ای دیگر از طریق تهاتر با مسکن و شهرسازی به ایشان واگذار و پس از طی مراحل قانونی و تغییر کاربری بخواهد پس از مالک شدن زمین آنها را به اشخاص دیگری بفروشد.
قهرمانی گفت: بهمن ماه سال گذشته هم شورای شهر دور پنجم مصوب کرده بود که زمینی نزدیک به 21 هزار متر مربع با کاربری فضای سبز از طریق مزایده فروخته شود که پس از بررسی مشخص شد مالکیت این زمین هم متعلق به اداره مسکن و شهرسازی است و شهرداری به هیچ عنوان حق فروش این زمین را هم ندارد و هر گونه اقدامی در این زمینه انجام شده است خلاف قانون بوده است و فروش این زمین کاملا منتفی است.
وی با اشاره به خرید زمین توسط هیئت امنای مسکن شهرداری در سال های گذشته پس از اخذ مبالغ مختلف از کارکنان شهرداری گفت: تخلفاتی انجام شده است و بر اساس اسناد نزدیک 10 میلیارد ريال هیئت امنا بابت خرید به برداران عباسیان پرداخت کرده اند و بعد از روشن شدن موضوع فروش مال غیر توسط این افراد، هیئت امنا باید به مرجع قضایی شکایت می کرد ولی تا جایی که من اطلاع دارم تاکنون چنین شکایتی ثبت نکرده اند و این یکی از تخلفات هیئت امناست که تا امروز پیگیر احصاء حق و حقوق کارگران شهرداری نبوده اند.
فرماندار میاندوآب در پاسخ سوال خبرنگار میاندوآب پرس، مبنی بر دریافت 10 میلیارد ريال توسط شهرداری بابت هزینه تفکیک همین زمین ها گفت: شهرداری حق ندارد برای زمینی با کاربری فضای سبز حق تفکیک بگیرد اگر این اتفاق افتاده باشد یک تخلف دیگر است و قابل پیگیری در محاکم قضایی می باشد.
وی ادامه داد: هیئت امنا تا امروز حدود 3 هکتار زمین خریده اند و متاسفانه برای افرادی خارج از کارکنان شهرداری زمین در نظر گرفته شده است که خلاف است و بنابراین اینها هم باید کاملا مشخص شود، ضمناً تمام قطعات زمین های کارکنان شهرداری قرعه کشی نشده و عمدتاً قطعات قشر ضعیف و کارگر قرعه کشی شده و مساحت زمین هایی که قرار بوده به افراد خاص واگذار شود بسیار بیشتر از سهم کارگران بوده است.
قهرمانی گفت: اگر می خواهیم از حق و حقوق کارگران دفاع کنیم راهش این است که صادقانه جلو برویم ، در خرید این زمین ها رانت هایی وجود داشته است.

فرماندار میاندوآب با اشاره به خرید زمین جدید در خارج از محدوده شهری توسط افراد سودجو و قطعه بندی و فروش این قطعات گفت: مجددا تاکید می کنم دست کم تا 10 سال آینده الحاق حتی یک متر مربع زمین به محدوده شهری میاندوآب قابل تصور نیست ، چرا که برای الحاق زمین به محدوده شهری از نظر جمعیت به اندازه 10 سال آینده در محدوده فعلی شهر زمین خالی برای ساخت و ساز مسکن وجود دارد.
وی گفت: هر گونه ادعایی در مورد وارد شدن زمینه های غیر محدوده به محدوده شهری کذب است و مردم باید در معاملات خود دقت نمایند و گول افراد سودجو را نخورند.

قهرمانی در پاسخ خبرنگارصدا وسیما در مورد استخدام افراد غیربومی در پتروشیمی میاندوآب و اینکه حق جوانان میاندوآب در استخدام ضایع شد و اکنون هم با سرازیر شدن یک باره این افراد به شهر موجب کمیاب شدن خانه های اجاره ای و به مجرد آن افزایش اجاره بها را شاهد هستیم گفت: اینکه ادعا شود که عمده کارکنان پتروشیمی میاندوآب از شهرهای دیگر است باید مستند باشد و با عوامل پتروشیمی در این زمینه مکاتبه می کنیم.
فرماندار میاندوآب گفت: با خون دل خوردن پتروشیمی به اینجا رسیده است و اگر عمده کارکنانش غیربومی باشد قابل تحمل نیست ، چرا که اگر به گذشته برگردیم می بینید که چه فشاری را تحمل کرده ایم تا با احداث پتروشیمی جوانان این شهرستان مشغول کار شوند، اسناد بکار گیری افراد غیربومی را به ما برسانید موضوع را پیگیری می کنیم.
وی ادامه داد: اینکه ادعا شود آمدن این تعداد کارکنان موجب کمبود خانه های اجاره ای و افزایش قیمت شده است نمی تواند ادعای درستی باشد چرا که افزایش قیمت مسکن در تمام شهرهای کشور وجود داشته است.
مهدی قهرمانی گفت: مسئولان پتروشیمی قول داده بودند تا مرداد ماه مراحل نصب پتروشیمی تمام خواهد شد و وعده افتتاح در هفته دولت را داده بودند ولی با توجه به وضعیت تحریم ها ترخیص برخی قطعات در گمرک به مشکل خورده بود که با رایزنی حل شده و امیدواریم دهه فجر پتروشیمی آماده بهره برداری شود.

فرماندار میاندوآب در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری ایسنا مبنی بر تهدید پیمانکار آسفالت جاده چهاربرج_ملکان و متوقف شدن اجرای این پروژه هم گفت: با مسائل حاشیه ای کاری نداریم اما در اجرای پروژه تخلفاتی توسط پیمانکار مشاهده شده بود و در اجرای این پروژه مشکلات فنی وجود داشته و به همین خاطر فعلا اجرای این پروژه متوقف شده است اما به همین زودی این پروژه حتی شده توسط اداره رهداری اجرا خواهد شد.

قهرمانی در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری ایرنا مبنی بر وضعیت جاده میاندوآب_شاهیندژ محدوده نصیر کندی هم گفت: جاده فوق در حال ساخت و اتصال کامل است و پیمانکار به اشتباه بخشی از جاده را تخریب کرده بود که به محض اطلاع جلوی آن را هم گرفتیم و به همین زودی ها جاده فوق هم یکد دست ساخته خواهد شد.

فرماندار میاندوآب ایجاد سرعت گیر در خیابان های شهر را یکی از کارهای غلط عنوان کرد و گفت: وضعیت مدیریت شهری بسیار تیره و تار است، از بسته شدن خیابان ها توسط دست فروشان و مغازه داران به واسطه سد معبر گرفته تا فرهنگ نامطلوب مردم در پارک کردن های خودروها که همه برای بسته شدن خیابان ها دست به دست هم داده است و وقتی در خیابان ها قدم می زنیم تصور می شود واحد سدمعبر شهرداری تعطیل است.
وی گفت: به دلیل اینکه شهرداران گذشته هر زمینی داشته اند فروخته اند و امروزه زمین نمانده که بخواهیم بازار روز برای دست فروشان بسازیم، وضعیت به گونه ای شده است که فکر و ذکر شهرداری تامین حقوق کارکنان خودش است و با این وضعیت انتظار برای زیباسازی و پروژه های عمرانی شهری نمی توانیم داشته باشیم، در سالهای گذشته به این شهر خیانت شده است، در حالی که امروز شهرداری باید مالک هزاران مترمربع زمین در نقاط مختلف شهر می بود.

تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی شود