» » تعداد مبتلایان به کرونا در میاندوآب در آستانه 2 هزار نفری شدن قرار گرفت.

تعداد مبتلایان به کرونا در میاندوآب در آستانه 2 هزار نفری شدن قرار گرفت.

در تاریخ : 11.05.99
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 469
پایگاه خبری میاندوآب پرس(miandoabPRESS.ir):
جلسه ستاد شهرستانی مقابله با کرونا به ریاست سرپرست فرمانداری میاندوآب برگزار شد.

 حسام شیرازه محبت سرپرست فرمانداری میاندوآب در این جلسه گفت؛ ما هم در دوراهی جان و نان گیر کرده ایم، اما اولویت با جان مردم است.
شیرازه محبت گفت:خوشبختانه وضعیت بیماری در روزهای اخیر کنترل شده استو شهرستان از وضعیت قرمز خارج شده است، اما برای گذر از این وضعیت مردم و مسئولان هم باید سختی ها را تحمل کنند، کمک های مومنانه باید ادامه داشته باشد و به وضعیت معیشت مردم به خصوص قشر آسیب دیده از این وضعیت توجه بیشتری شود.
وی با اشاره به اینکه همه باید به قانون تمکین کنیم، گفت: حتی اگر قانون به ضرر ما هم باشد موظف به اجرای آن هستیم، اگر از این ژس مسئولان اجرایی به وظایف خود عمل نکنند به تخلفات اداری معرفی خواهند شد.
شیرزاه محبت ادامه داد: تعداد نیورهای شهرداری میاندوآب سه برابر شهرداری های هم طراز خودش است اما در عمل نه به تنظیف شهری رسیدگی می شود، نه وضعیت ژسماند پیگیری می شود، محل جدید پسماند هم مشخص و مصوب شد ولی هنوز شهرداری اقدامی برای احداث زیرساخت ها نکرده است.


تعداد مبتلایان به کرونا در میاندوآب در آستانه 2 هزار نفری شدن قرار گرفت.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان میاندوآب در جلسه امروز مقابله با کرونا با اعلام این خبر افزود؛طبق آخرین آمارها 1956 نفر مبتلای قطعی به covid19 در میاندوآب شناسایی شده است، که 473 نفر از این افراد بستری و بقیه به صورت سرپایی بوده است، از این افراد هم متاسفانه 57 نفر جان خود را از دست داده اند.

دکتر سهراب حیدری با اشاره به اینکه 4909 نمونه در میاندوآب گرفته شده است گفت: 75 درصد بیماران 15تا 54 سال سن دارند و محل سکونت 80 درصد بیماران هم مناطق شهری و تنها 20 درصد روستایی است و از لحاظ جنسیت ابتلا هم در میان مردان و زنان تقریبا برابر است.

حیدری ادامه داد: 77 درصد بیمارانی که جان خود را از دست داده اند بیماری زمینه ای از جمله فشار خون و بیماری قبلی و عروقی داشته اند و 23 دردصد هم هیچ بیماری نداشته اند اما جان خود را از دست داده اند.

وی ادامه داد: طی یک و نیم ماه گذشته با اقدامات انجام شده ستاد کرونای شهرستان به ریاست فرماندار تعداد فوتی ها، بیماران و بستری ها در بیمارستان های شهرستان کاهش یافته است، همچنان گشت کرونا فعال است و مشاغل ژرخطری که در دسته چهار قرار دارند باید تعطیل باشند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب گفت: برای کنترل این بیماری نیازمند همراهی بیشتر مردم و مسئولان در اجرای مصوبات جلسات هستیم، بازهم از عدم همکاری برخی مسئولان اجرایی گله مندیم و باید برای این مشکل چاره اندیشی کنیم.

دکتر حیدری با اشاره به سخنان دیروز مقام معظم رهبری هم گفت: در مورد اجرای مراسم محرم هم تابع تصمیم ستاد کشوری مبارزه با کرونا هستیم.
تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی شود