میاندوآب پرس » مهمترین اخبار » گردهمایی مددکاران ترویجی جنوب آذربایجان غربی با موضوع کشت های پاییزه (گندم و کلزا) در میاندوآب برگزار شد

گردهمایی مددکاران ترویجی جنوب آذربایجان غربی با موضوع کشت های پاییزه (گندم و کلزا) در میاندوآب برگزار شد

در تاریخ : 19 مهر 1397
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 1,067

پایگاه خبری میاندوآب پرس(miandoabPRESS.ir):

گردهمایی مددکاران ترویجی جنوب آذربایجان غربی با موضوع کشت های پاییزه (گندم و کلزا) در میاندوآب برگزار شد
به گزارش میاندوآب پرس، رئیس جهاد كشاورزي مياندوآب در این مراسم گفت: امنیت غذایی با دستان توانمند روستاییان و عشایر و زحمات ارزشمند این قشر از جامعه تأمین می شود. در سالهای اخیر با وجود محدودیت در منابع آبی و اجرای برنامه های ستاد احیاء دریاچه ارومیه، تلاشگران عرصه تولید محصولات کشاورزی، همگام و همسو با کارشناسان جهاد کشاورزی مسئولیت خود را در حفظ پایداری تولید در بخش کشاورزی بخوبی به انجام رسانده اند.
علی دیانتی «ایجاد امنیت اکولوژیکی، حفظ ذخایر ژنتیکی و گونه های مرتعی، آگاه سازی کشاورزان به جهت حفاظت از منابع تولید، تبیین الگوی کشت مناسب، رایج نمودن صنعت بسته بندی و توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی» را جهت بهبود و توسعه پایدار بخش کشاورزی ضروری دانستند.
وی ادامه داد: اشتغال و تأمین درآمد درصد بالایی از مردم استان ما بویژه شهرستان میاندوآب وابسته به کشاورزی است بنابراین ایجاد اشتغال در سایر حوزه ها به غیر از کشاورزی، نظیر صنعت و گردشگری می تواند نقش بسزایی در کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی ایفا نماید.
دیانتی تأمین آب مورد نیاز محصولات کشاورزی را چالش اصلی بخش کشاورزی منطقه عنوان کرد و گفت:خرد بودن اراضی کشاورزی، کمبود صنایع تبدیلی و تکمیلی، نبود صندوق بیمه محصولات کشاورزی توانمند و عدم پرداخت تسهیلات کم بهره جهت تامین نهاده های کشاورزی و کشت محصولات زراعی به کشاورزان را از مشکلات عمده بخش کشاورزی این شهرستان است.

تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی‌شود