میاندوآب پرس » مهمترین اخبار » امسال سهمیه آرد در واحدهای آزادپز افزایش می باید

امسال سهمیه آرد در واحدهای آزادپز افزایش می باید

در تاریخ : 02 فروردین 1398
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 1,498
پایگاه خبری میاندوآب پرس(miandoabPRESS.ir):
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی آذربایجان‌غربی گفت:امسال سهمیه آرد در واحدهای آزادپز افزایش می باید.
به گزارش میاندوآب پرس و به نقل از فارس ،زین‌العابدین طایفه آقایاری در خصوص جوسازی‌های برخی افراد در محیط مجازی مبنی بر کمبود آرد و کاهش سهیمه واحدهای نانوایی اظهار کرد: به هیچ عنوان در آذربایجان‌غربی مشکل کمبود آرد وجود نداشته و میزان سهمیه واحدهای نانوایی یارانه‌دار به قوت خود باقی است.

وی با بیان اینکه در برخی از نانوایی‌های یارانه‌دار نان اضافی می‌ماند، اذعان کرد: مشکل اصلی در بحث سهمیه واحدهای نانوایی آزادپز بود که میزان پخت آنها به سه لنگه آرد 40 کیلویی کاهش یافته بود.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی آذربایجان‌غربی اضافه کرد: موضوع کاهش سهمیه پخت واحدهای آزادپز باعث کاهش درآمد آنها شده و به همین دلیل اعتراضاتی شکل گرفت.

وی با بیان اینکه شرکت غله استان بخاطر تامین درآمد واحدهای آزادپز مکاتباتی با کمیته تنظیم بازار انجام داده است، افزود: بر این اساس مقرر شده از ابتدای سال آینده سهمیه پخت نان در واحدهای آزادپز به چهار لنگه آرد 40 کیلویی افزایش پیدا کند.

آقایاری سهمیه واحدهای نانوایی یارانه‌دار استان را هشت کیلوگرم گندم و هفت کیلوگرم آرد به ازای هر نفر در ماه بر حسب جمعیت شهری و روستایی عنوان کرد و گفت: این میزان سهیمه برای واحدهای آزادپز در حدود دو کیلوگرم گندم و یک کیلوگرم و 620 گرم آرد به ازای هر نفر در ماه است که از ابتدای سال آینده افزایش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه برای مصرف حدود 13 ماه دیگر گندم در استان ذخیره شده است، تصریح کرد: 17 کارخانه آرد در استان وجود دارد که با ظرفیت تمام فعال بوده و آرد تولید می‌کنند.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی آذربایجان‌غربی خاطر نشان کرد: سهمیه آرد واحدهای نانوایی یارانه‌دار و آزادپز بر اساس ابلاغ کمیته تنظیم بازار توزیع می‌شود.
تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی‌شود