میاندوآب پرس » مهمترین اخبار » 275 نفر در غالب دو کاروان از میاندوآب عازم سفر حج تمتع می شوند

275 نفر در غالب دو کاروان از میاندوآب عازم سفر حج تمتع می شوند

در تاریخ : 20 تیر 1397
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 1,122
مدیر حج و زیارت استان آذربایجان غربی: 275 نفر در غالب دو کاروان از میاندوآب عازم سفر حج تمتع خواهند شد.
محمدرضا ندیری در گفتگو با خبرنگار میاندوآب پرس اعلام کرد؛ 2 کاروان 160 و 115 نفره که از شهرستان های میاندوآب ، شاهیندژ و تکاب خواهند بود از تاریخ 8الی 11 مرداد ماه به حج تمتع اعزام خواهند شد، همچنین تاریخ بازگشت این مسافران نیز 8 تا 11 شهریور خواهد بود.

ندیری ادامه داد:از استان آذربایجان غربی 2845 زائر در قالب 21 کاروان که تعداد 10 کاروان آن از اهل سنت و 11 کاروان آن از اهل تشیع خواهد بود به همراه 104 نفر از عوامل اعم از  مدیر  و روحانی، کاروان و معاون و مآمورین پذیرایی کاروان را شامل می شود  در مجموع به تعداد 2949 نفر از استان به حج تمتع اعزام می شوند.


مدیر حج و زیارت استان ضمن توصیه به حضور فعال و مستمر در جلسات آموزشی گفت: با توجه به نبود روابط دیپلماتیک میان ایران و عربستان لازم و ضروری است زائرین نسبت به رعایت قوانین و مقررات کشور میزبان جدی باشند  با این وجود کلیه کارکنان سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری تلاشهای فراوانی در جهت رفاه زائرین انجام داده اند . زائرین با مدیران و روحانیون کاروانها همکاری داشته باشند و به قوانین کشور میزبان احترام بگذارند . زائرین ایرانی سفیران فرهنگی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند و با رعایت اخلاق حسنه و اسلامی و رعایت نظم و انضباط خود در میان زائرین دیگر کشورهای اسلامی زبان زد باشند.

وی حفظ آرامش، آمادگی جسمانی و متانت برای مواجه با مشکلات احتمالی را بسیار مهم بیان کرد و گفت: سازمان حج و زیارت تلاش زیادی در زمینه انجام این سفر معنوی کشیده و امید است حجی آرام و بدون استرس و مشکل با همکاری حجاج ایرانی انجام شود.

محمدرضا ندیری گفت:زائران از آوردن پول ایرانی به همراه خود خودداری کنند و وقت سفر معنوی خود را صرف بازار و خرید لوازم نکنند و سوغات را نیز برای حمایت از کالای ایرانی در داخل کشور تهیه کنند.

 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی‌شود