اخبار میاندوآب » مهمترین اخبار » بهره برداری از 4 طرح کشاورزی در میاندوآب

بهره برداری از 4 طرح کشاورزی در میاندوآب

در تاریخ : 05 شهریور 1401
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 934


پایگاه خبری میاندوآب پرس(miandoabPRESS.ir)؛ 

یک واحد گلخانه تولید انواع نهال و 3 طرح حوزه آب و خاک امروز با حضور مسئولان شهرستانی به بهره برداری رسید.


 امروز یک واحد گلخانه تولید نهال با ظرفیت تولید سالیانه ۵۰۰ هزار اصله نهال لیبل دار، با صرف ۱۵ میلیارد ریال اعتبار در زمینی به مساحت ۷۰۰ متر مربع و اشتغال زایی ۲۳ نفر و ۳ پروژه اجرای سیستم های آبیاری تحت فشار بارانی در مجموع با اعتبار ۱۱ میلیارد ریال و در سطح ۳۵ هکتار، با اشتغالزایی ۲۵ نفر با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه میاندوآب افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.


مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب گفت: گلخانه تولید نهال محرمی، با ظرفیت تولید سالیانه ۵۰۰ هزار اصله نهال لیبل دار، در زمینی به مساحت ۷۰۰ مترمربع با ۵۷۶ مترمربع تأسیسات مسقف، احداث شده که با آغاز بهره برداری از این واحد تولیدی برای ۸ نفر بصورت مستقیم و ۱۵ نفر بطور غیر مستقیم زمینه اشتغال فراهم می شود.

علی دیانتی با اشاره به تولید ۱۰ الی ۱۲ میلیون اصله نهال در این شهرستان، گفت: میاندوآب یکی از مهم ترین قطبهای تولید نهال کشور می باشد که بیش ۲۰ درصد از نهال تولیدی در کشور در این شهرستان تولید و سالیانه بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان درآمد، از این محل، عاید نهالکاران شهرستان می شود.

وی افزود: شهرستان میاندوآب در تولید نهال، شیر، علوفه و زراعت چوب دارای برند ملی و منطقه ای است. 

دیانتی خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۱۲۰ هکتار از اراضی شهرستان به نهالستان ها اختصاص یافته و تولید نهال در شهرستان میاندوآب برای ۱۷۶ نفر به طور مستقیم و ۳۰۰ نفر بصورت غیر مستقیم، زمینه اشتغال فراهم آورده است.


بهره برداری از ۳ پروژه اجرای سیستم های آبیاری تحت فشار بارانی در روستاهای سیستک، دوه چی و مشیر آباد، از توابع شهرستان میاندوآب، در مجموع با اعتبار 11 میلیارد ریال و در سطح 35 هکتار آغاز شد.


علی دیانتی گفت: این طرح ها که در حوزه آب و خاک شهرستان میاندوآب با هدف "افزایش راندمان آب آبیاری و صرفه جویی در مصرف آب کشاورزی" از محل اعتبارات بلاعوض دولتی، به میزان 8  میلیارد ریال اجرا شده و با آغاز بهره برداری از این ۳ طرح؛ برای 10 نفر بصورت مستقیم و 15 نفر بطور غیر مستقیم زمینه اشتغال فراهم می شود.

وی اظهار داشت: تامین آب یکی از اصلی ترین مولفه های تولید محصولات کشاورزی است و با عنایت به کاهش نزولات جوی در سالهای اخیر و محدودیت در منابع آبی، اجرای سیستم های نوین آبیاری، مهمترین و اساسی ترین راهکار برای مقابله با مشکل کم آبی است. 


خبرنگار؛ رضا محمودی
سردبیر؛ منوچهر آقایی

تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی‌شود