میاندوآب پرس » مهمترین اخبار » طرح های تشویقی برای فرزند آوری اجرایی شود

طرح های تشویقی برای فرزند آوری اجرایی شود

در تاریخ : 07 آذر 1401
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 428

نماینده مردم میاندوآب در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح های تشویقی برای فرزند آوری اجرایی شود.

به گزارش میاندوآب پرس و به نقل از ایسنا مهدی عیسی زاده با اشاره به اینکه در گذشته با خانواده های مواجهه بودیم که پرجمعیت بودند اما اکنون با تک فرزندی و یا دوفرزندی نمی شود کاهش جمعیت را جبران کرد، گفت: جوانی جمعیت اهمیت ویژه ای دارد و بدون داشتن نیروی جوان، کشور با خطرات بسیاری مواجهه می شود باید طرح های تشویقی برای فرزند آوری اجرایی شود.

وی ادامه داد: در کنار اجرای طرح جوانی جمعیت، مجلس برای کمک به دهک های پایین سبد کالا برای 25 قلم کالا تعریف کرد چرا که مجلس معتقد است افزایش حقوق موجب ایجاد تورم می شود و بهتر است به دلیل کمبود منابع مالی به خانواده های دارای فرزند تازه  متولد شده سبد کالا داده شود.

نماینده مردم میاندوآب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اختلاف نظر مجلس و دولت در خصوص پرداخت کالا برگ یا سبد کالا به خانواده های دارای فرزند تازه متولد شده ،یاد آور شد: از دولت درخواست می شود، مشکلات مربوط به پرداخت سبدکالا و کالابرگ را حل کند.

عیسی زاده با تاکید به اینکه مشکل اقتصادی ومعیشت وجود دارد و قابل کتمان نیست ،اظهارکرد: با این وجود نباید این عوامل موجب شود از رسالت اصلی خود که اجرای قانون جوانی جمعیت است دست بکشیم. 

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در اجرای طرح جوانی جمعیت برای تشویق مردم به ویژه دهک های پایین جامعه انتظار می رفت پول نقد،زمین،ماشین داده شود اما تاکنون تامین منابع نشده است بنابراین از دولت درخواست می شود منابع این طرح را تامین کند.

وی با اشاره به اینکه یکی از نگرانی ها درخصوص کاهش جمعیت ، کمبود نیروی کارگری است، تصریح کرد: اگر بااین روند جمعیتی پیش برویم با کاهش جمعیت نیروی کار و کارگری مواجهه می شویم و باید از خارج نیروی کار وارد کنیم.

عیسی زاده با اشاره به اینکه با نیروی جوان می شود یک کشور را اداره کرد، افزود: در دهه اول انقلاب جوانان توانستند کشور را اداره کنند وتمامی مشکلات آن دوره را حل کنند اکنون نیز با استفاده ازجوانان و اتکا به جوانان می توان بر مشکلات فائق آمد. 

خبرنگار؛ محمد مشمول
سردبیر؛ منوچهر آقایی

تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی‌شود