اخبار میاندوآب » مهمترین اخبار » تفرجگاه سد نوروزلو بزرگتر از کاخ موزه سعد آباد است

تفرجگاه سد نوروزلو بزرگتر از کاخ موزه سعد آباد است

در تاریخ : 21 اردیبهشت 1402
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 1,063

تفرجگاه سد نوروزلو بزرگتر از کاخ موزه سعد آباد است و مجموعه کم نظیری در کشورمان است.


سیدعزت الله ضرغامی که در سفری یک روزه به میاندوآب آمده بود در بازدید از مجموعه های تاریخی و گردشگری میاندوآب گفت؛محوطه سد نوروزلو به مراتب از بزرگترین کاخ موزه کشور (کاخ موزه سعدآباد) بزرگتر است، نسبت به آنچه که ما داریم از مجموعه سعد آباد استفاده می کنیم که 26 کاخ داره،موزه های متعدد دارد، 300 نفر پرسنل کار می کنند، مدیرت فضای سبز پیچیده ای دارد، با این حال فضای سد نوروزلو دو برابر کاخ موزه سعدآباد است، به لحاظ آب و هوای خوب و فضای سبز و درختانش همکم‌نظیر است.

ضرغامی تاکید کرد ؛ باید طراحی خوبی انجام شود، رقم سرمایه گذاری بالایی هم می خواهد و شاید دلیل اینکه سرمایه گذار خصوصی نیامده همین ارقام بالا باشد، من باید با وزیر نیرو صحبت کنم و کار مشارکتی انجام برای این مجموعه انجام دهیم.


وی گفت؛ 170 هکتار تفرجگاه کنار سد نوروزلو هر چه سریعتر باید به محل گردشگری تبدیل شود چرا که پتانسیل این محل را در هیچ جایی از کشور ندیده ام.

وزیر میراث فرهنگی و گردشگری ادامه داد؛ پل تاتائو هم که از دوره صفوی به جا مانده و شبیه پل های روی زاینده رود اصفهان است، اگر رسیدگی شود تفرجگاه بسیار خوبی خواهد شد، اعتبار ویژه ای برای این پل در نظر گرفتیم که به سرعت در این فصل کاری استفاده بشه و سریعتر مورد بهره برداری قرار بگیرد.

ضرغامی گفت؛ آقای فرماندار هم قول دادند هر چه سریعتر طرح جامع گردشگری شهرستان تدوین بشه و برای جذب سرمایه گذار اقدام کنن، با حضور سرمایه گذاران نیازهای خدماتی مردم برای تفریحگاه مناسب هم فراهم می شه

خبرنگار؛ منوچهر آقایی

سردبیر؛ فریده چتری

تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی‌شود