اخبار میاندوآب » مهمترین اخبار » تولید ۷۵ هزار تن گوجه فرنگی از مزارع میاندوآب

تولید ۷۵ هزار تن گوجه فرنگی از مزارع میاندوآب

در تاریخ : 22 مرداد 1402
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 380


تولید ۷۵ هزار تن گوجه فرنگی از اراضی زیر کشت این محصول در شهرستان میاندوآب 

مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب از مزارع زیر کشت محصول گوجه فرنگی در اراضی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی این شهرستان بازدید کرد.


 رضا مقدم در حاشیه این بازدید گفت: ۳۰ هکتار از اراضی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی میاندوآب به کشت ارقام پر محصول گوجه‌فرنگی اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: این ارقام شامل نرو، شایلی و کاکی است که عملکرد بالای ۲۰۰ تن در هکتار دارند و نسبت به متوسط عملکرد شهرستان رقم قابل توجهی است‌.

مدیر جهاد کشاورزی هدف از اجرای این طرح را مقایسه عملکرد ارقام مختلف، معرفی و ترویج کشت ارقام پرمحصول در شهرستان عنوان کرد.

رضا مقدم یادآور شد: امسال یک هزار و ۱۵۰ هکتار از اراضی شهرستان میاندوآب با تولید بالغ بر ۷۵ هزار تن محصول، به کشت گوجه فرنگی اختصاص یافته است.

وی با اشاره به اهمیت مدیریت مصرف آب در تولید محصولات کشاورزی گفت: بیش از ۹۰ درصد از مزارع گوجه فرنگی این شهرستان به نوار آبیاری تی تیپ مجهز شده که موجب کاهش مصرف آب در تولید این محصول شده است.

 رضا مقدم بر ضرورت تولید محصول سالم و کاهش مصرف سموم شیمیایی تاکید کرد.

مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب گفت: امسال با رهاسازی حشرات مفید شامل: زنبور براکون در سطح ۳۹۰هکتار و تخم پارازیت شده زنبور تریکوگراما در ۳۵۰ هکتار از مزارع گوجه فرنگی شهرستان میاندوآب، نصب ۵۰۰ عدد کارت زرد و ۵۰ عدد تله فرمونی در این مزارع، جمعیت آفات مینوز و هلیوتیس گوجه فرنگی بصورت بیولوژیک کنترل شده است. 

وی افزود: در همین راستا سموم زیستی تریکوران و بی تی نیز بصورت پایلوت در بین کشاورزان منطقه توزیع شده است.


خبرنگار؛ رامین اثماران

سردبیر؛ منوچهر آقایی

تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی‌شود