میاندوآب پرس » میاندوآب » سال گذشته بیش از 61 هزار پرونده در محاکم قضایی میاندوآب رسیدگی شده است

سال گذشته بیش از 61 هزار پرونده در محاکم قضایی میاندوآب رسیدگی شده است

در تاریخ : 03 تیر 1397
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 1,258

رئیس دادگشتری میاندوآب گفت:سال گذشته بیش از 61 هزار پرونده در محاکم قضایی میاندوآب رسیدگی شده است

به گزارش میاندوآب پرس، حجت الاسلام عادل گل حسینی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در میاندوآب در سخنانی با بیان اینکه دستگاه قضایی یک دستگاه خدمات رسان است، اظهار کرد: دفاع شجاعانه و قدرتمندانه از عدالت از جمله نقش ها و وظایف دستگاه قضایی است.

رئیس دادگستری میاندوآب، با اشاره به اینکه جایگاه دستگاه قضایی شهرستان میاندوآب افزایش یافته است، اظهار کرد: چارت تشکیلاتی دادگستری میاندوآب از چهار شعبه حقوقی به هشت شعبه افزایش و دوبرابر شده است و افزایش سه دادرس علی البدل، افزایش پنج دادیاری به هشت دادیاری، افزایش دو بازپرس به چهار بازپرس و افزایش چارت اداری به تناسب چارت قضایی و تبدیل شهرستان میاندوآب به مرکز آموزش جنوب استان از دیگر موارد این ارتقا جایگاه بوده است.حجت الاسلام گل حسینی با اشاره به جذب ۵۰ نفر از فارغ التحصیلان دانشگاهی در شوراهای حل اختلاف در دو سال گذشته، گفت: دادگاه کیفری یک نیز در شهرستان میاندوآب برای رسیدگی به پرونده های مربوطه هفت شهرستان جنوب استان تشکیل یافته است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته تعداد۶۱ هزار و ۳۰۰ پرونده در محاکم قضایی میاندوآب مطرح شده است، تصریح کرد: این رقم در مقایسه با سال ماقبل آن 13 درصد افزایش را نشان می می دهد لذا باید در راستای کاهش پرونده های قضایی و میزان وقوع جرم تلاش کنیم و همه باید به وظیفه خود در این زمینه عمل کنند، هم اکنون ضرب و جرح بیشترین آمار جرم را در میاندوآب دارد و پزشکی قانونی در سال گذشته دو هزار و ۹۹۷ پرونده را مورد بررسی قرار داده است.

گل حسینی به وجود ۱۵ شعبه شورای حل اختلاف در  میاندوآب اشاره کرد و گفت: یک شعبه در شهر باروق و ۳۵ شعبه شورای حل اختلاف روستایی نیز در میاندوآب وجود دارد که به اختلافات رسیدگی می کنند هر چند شورای های حل اختلاف روستایی سازشی هستند و نمی توانند رای صادر کنند.

رئیس دادگستری میاندوآب با اشاره به وضعیت زندان شهرستان میاندوآب، افزود: هم اکنون 1080 نفر زندانی در زندان میاندوآب هستند که این رقم چهار برابر ظرفیت اسمی زندان است و با توجه به اینکه بخشی از شهروندان در زندان هستند و نیاز به امکانات اولیه زندگی دارند ، مطلبد که شهرداری نگاه متفاوتی به زندانیان داشته باشد و به فکر ارائه خدمات بهتر به شهروندانی که از بد حادثه امروز در زندان هستند باشد.

گل حسینی با اشاره به اینکه هزینه نگهداری هر زندانی روزانه برای هر نفر 120 هزار تومان است ، تصریح کرد: امروز تئوری جدیدی با عنوان مجازات جایگزین حبس برای برخی مجرمان را داریم که محکومیت ها را به سمت وسوی مجازات جایگزین حبس سوق داده و جمعیت کیفری زندان ها را کاهش دهیم.

رئیس دادگستری میاندوآب هم چنین با اشاره به راه اندازی دفتر الکترونیک خدمات قضایی در میاندوآب، اظهار کرد:۶۳ درصد ابلاغیات در میاندوآب به صورت الکترونیکی است و در کنار آن توسط ضابطین قضایی نیز تعداد ۷۵ هزار و ۲۴۳ فقره اوراق قضایی ابلاغ شده است.

گل حسینی با اشاره به اینکه در فروردین ماه امسال شش مورد خودکشی در میاندوآب ثبت شده است، این آمار را بسیار تاسف بار و نگران کننده اعلام کرد.
تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی‌شود