میاندوآب پرس » مهمترین اخبار » بودجه سال 99 بدون پول نفت بسته خواهد شد

بودجه سال 99 بدون پول نفت بسته خواهد شد

در تاریخ : 05 شهریور 1398
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 802
پایگاه خبری میاندوآب پرس(miandoabPRESS.ir):
نماینده مردم میاندوآب در مجلس شورای اسلامی گفت: نباید از این به بعد چشم امیدی به پول نفت داشته باشیم
به گزارش خبرنگار میاندوآب پرس، جهانبخش محبی نیا در آیین بهره برداری از گازرسانی به 4 روستای بخش مرکزی میاندوآب گفت:  عملکرد دولت در زمینه گازرسانی در روستاهای کشور چشمگیر بوده است، اینکه 93 درصد مردم میاندوآب از نعمت گاز شهری بهره مند شده اند نشانه این است که می توانیم این شهر را شهر سبز بنامیم و واقعا دولت تدبیر و امید کارهایی را که در زمینه گازرسانی متوقف شده بود دوباره به چرخه اجرا برگردانده است.
محبی نیا گفت: دیروز به نیابت از مجلس در جمع کارشناسان، مدیران و مسئولان سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور بودم و در این جلسه دست به اصلاح ساختار بودجه زدند ، نباید از این به بعد چشم امیدی به پول نفت  داشته باشیم و این موضوع تعارف بردار هم نیست ، در واقع بودجه سال 99 بودجه ای خواهد بود که اثری از پول نفت در آن دیده نخواهد شد حتی در حد 10 درصد.
نایب رئیس کمسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: نهایتا مسائل کشور را باید با مالیات اداره کنیم ، مالیات هم وقتی می تواند خزانه را بچراخانیم که کشور روی تولید بچرخد، رشد اقتصادی امسال کشور منفی 4 بوده است، یعنی تولید ناخالص ما نسبت به سال 97 چهار درصد کم شده است و این نشانه خوبی برای اخذ مالیات نیست.

جهانبخش محبی نیا ادامه داد: اما با وجود این نا امید نیستیم و در همین میاندوآب با شروع بکار پتروشیمی و چند پروژه بزرگی که بخش خصوصی در دست احداث دارد و همچنین با توجه ویژه به بخش کشاورزی کارهای فنی بسیار خوبی می تواند انجام گیرد.
وی گفت: هر چند سیاست های غلط موجب شده است برخی محصولات روی دست کشاورزان بماند و چه بسا موجب شود ما شرمنده کشاورزان شویم، اینها مسائلی است که حتما باید مورد توجه قرار بگیرد.
گفتنی است: در چهارمین روز هفته دولت با حضور نماینده مجلس و مسئولان شهرستان 5 طرح آبیاری نوین به صورت همزمان در روستاهای گوگجلو، حسن کندی ، ابراهیم آباد ،گل سلیمان آباد ، اوچ تپه،قره قوزلو و قره سقال به بهره برداری رسید و 2 سایت گلخانه ای  در روستاهای فیروز آباد و چلیک افتتاح شد.

علی ديانتي، مدير جهاد کشاورزی میاندوآب ابراز نمود: به مناسبت هفته دولت بهره برداری از ۸ طرح عمرانی و تولیدی کشاورزی با اعتبار بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی مستقیم برای ۲۰۲ نفر و غیر مستقیم برای ۹۹ نفر، افتتاح می شود.
وی عنوان کرد: همزمان با افتتاح پروژه آبیاری تجمیعی کم فشار روستای حسن کندی به مساحت ۱۶۰ هکتار، ۲ واحد گلخانه کوچک مقیاس جمعاً به مساحت ۱۵۰۰ متر مربع، سیستم آبیاری تحت فشار بارانی و قطره ای به مساحت ۱۹ هکتار، آبیاری کم فشار روستای قره قوزولو و قره سقال به مساحت ۱۳ هکتار و پوشش بتنی انهار روستاهای چلیک، گل سلیمان آباد و قره پاپاق به مساحت ۱۷۰۰ متر نیز افتتاح می شوند.
وی اذعان داشت: با اجرای پروژه های آبیاری که به مناسبت هفته دولت افتتاح می شوند در مجموع یک میلیون متر مکعب در مصرف آب در بخش کشاورزی صرفه جویی می شود.
مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب از راه اندازی اولین باغ مادری شمال غرب کشور در شهرستان میاندوآب بصورت دست چین (گلخانه) به مساحت ۲ هکتار و تکمیل مجتمع گلخانه ای ۱۰۵ هکتاری این شهرستان در آینده نزدیک خبر داد.


پروژه گاز رسانی به روستاهای تپه رش، حیران ، قلعه بزرگ و کوچک و همچنین شبکه گذاری و ساخت ایستگگاه تقلیل فشار گاز در روستاهای سوغانچی، جعفر آباد، آغبلاغ، خانکندی و گاومیش گلی به طور همزمان به بهره برداری رسید.

تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی‌شود