» » پتروشیمی میاندوآب فردا به بهره‌برداری می رسد

پتروشیمی میاندوآب فردا به بهره‌برداری می رسد

در تاریخ : 04.04.99
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 178
پایگاه خبری میاندوآب پرس(miandoabPRESS.ir):

پتروشیمی میاندوآب فردا به بهره‌برداری می رسد.

مدیرعامل پتروشیمی میاندوآب گفت: این مجتمع با حجم سرمایه‌گذاری ۱۲۰ میلیون دلار به‌عنوان یکی از طرح‌های جهش دوم صنعت پتروشیمی آماده بهره‌برداری است.
به گزارش میاندوآب پرس و به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، احد مهدوی حجم سرمایه‌گذاری در مجتمع پتروشیمی میاندوآب را ۴۰ میلیون یورو و ۸ هزار میلیارد ریال (معادل ۱۲۰ میلیون دلار) عنوان و اظهار کرد: این مجتمع هم‌اکنون با ظرفیت مطلوب در حال فعالیت است و به‌تدریج هم‌زمان با افزایش دریافت خوراک از طریق خط لوله اتیلن غرب، تولید این مجتمع نیز افزایش خواهد یافت.

مدیرعامل پتروشیمی میاندوآب با اشاره به اینکه با راه‌اندازی ایستگاه تقویت فشار حجم اتیلن دریافتی افزایش می‌یابد، افزود: با توجه به زیرساخت‌های موجود به‌زودی با همه ظرفیت به ۱۴۰ هزارتن تولید پیش‌بینی‌شده دست خواهیم یافت.
مهدوی با بیان اینکه پس از تأمین نیاز داخل، بخشی از تولید پتروشیمی میاندوآب از سوی بازرگانی هلدینگ باختر به صادرات اختصاص می‌یابد، گفت: اشتغال‌زایی این مجتمع بیش از ۴۰۰ نفر است و امیدواریم با راه‌اندازی پتروشیمی میاندوآب شاهد تحول در منطقه و رونق صنایع تکمیلی باشیم.


گفتنی است ساعت 10 فردا مجتمع پتروشیمی میاندوآب با حضور استاندار آذربایجانغربی و معاون وزیر نفت توسط رئیس جمهور از طریق ویدیو کنفرانس افتتاح خواهد شد. و این طرح برای 460 نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی خواهد داشت که هنوز معلوم نیت سهم جوانان میاندوآبی از این طرح اشتغالزایی چقدر است
تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی شود