اخبار میاندوآب » مهمترین اخبار » 428 زندانی در میاندوآب مشمول عفو رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شدند

428 زندانی در میاندوآب مشمول عفو رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شدند

در تاریخ : 08 اسفند 1397
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 899
پایگاه خبری میاندوآب پرس(miandoabPRESS.ir):
رئیس اداره زندان میاندوآب گفت: 428 زندانی در میاندوآب تاکنون مشمول عفو رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شدند.
به گزارش میاندوآب پرس،صفر اکبری در گفتگو با خبرنگاران با اعلام این خبر افزود در راستای اعمال عفو گسترده زندانیان با موافقت رهبر معظم انقلاب، پرونده 800 نفر از محکومان در زندان میاندوآب مورد بررسی قرار گرفت و در مجموع 428 زندانی مشمول آن شدند.
وی اضافه کرد: با این عفو گسترده تاکنون از بین زندانیان 263 نفر آزاد شده و به آغوش گرم خانواده های خود بازگشتند و 165 زندانی مشمول تخفیف مجازات شدند.

رئیس اداره زندان میاندوآب گفت: کاهش جمعیت کیفری باعث کاهش آسیب های درون و برون زندان ها و کاهش آسیب های اجتماعی خواهد شد و همچنین از لحاظ کاهش هزینه های مالی در زندان نیز تاثیر به سزایی در جهت اصلاح و تربیت افرادی که لزوما باید در زندان باشند، خواهد داشت..
وی افزود: اعلام این عفو شیوه نوینی از زندانبانی اسلامی بر محور رافت اسلامی بوده که در سایه درایت مدبرانه مقام معظم رهبری و پیشنهاد رییس قوه قضائیه تدبیر شده است.
اکبری ابراز امیدواری کرد که این عفو منجر به کاهش جمعیت کیفری زندان ها شود و محکومینی که از این موهبت بهره می برند تلاش کنند تا بازگشت مجدد به زندان نداشته باشند و قدر این آزادی را بدانند.
به گزارش ایسنا، اداره زندان میاندوآب دارای 5 حوزه قضایی میاندوآب ، شاهیندژ ، تکاب، کشاورز و مرحمت آباد است
تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی‌شود