اخبار میاندوآب » مهمترین اخبار » ۱۸۰۰ خانوار عشایر در میاندوآب مشغول امرار معاش هستند

۱۸۰۰ خانوار عشایر در میاندوآب مشغول امرار معاش هستند

در تاریخ : 29 فروردین 1402
توسط : miandoab
نظرات : 0
بازدیدها : 611


مدیر اداره امور عشایر میاندوآب گفت: نزدیک به هزار و ۸۰۰ خانوار با جمعیتی بالغ بر ۷ هزار و ۵۰۰ نفر به صورت پراکنده در میاندوآب مشغول امرار معاش و فعالیت هستند.

 حسن سخی مدیر اداره امور عشایر میاندوآب، گفت: عشایر شهرستان نزدیک به هزار و ۸۰۰ خانوار بوده، با جمعیتی بالغ بر ۷ هزار و ۵۰۰ نفر در ۸۵ روستا به طور پراکنده مشغول فعالیت و امرار معاش هستند.

وی تعداد دام سبک این شهرستان را ۲۳۰ هزار راس عنوان کرد، گفت: سالانه بیش از ۳ هزار و ۸۰۰ تن گوشت قرمز، ۷ هزار و ۲۰۰ تن شیر، ۱۱۰ تن پشم و ۵۵ هزار مترمربع پوست تولید و روانه بازار می‌‌‌‌شود.

مدیر اداره امور عشایر میاندوآب ضمن ابراز خشنودی از اینکه عشایر میاندوآب علاوه بر محصولات دامی، در زمینه تولید صنایع دستی نیز فعال هستند، گفت: گلیم، جاجیم، قالی‌بافی، جوراب‌بافی، عروسک‌بافی و ... صنایع رواج یافته در این شهرستان است که توسط بانوان و اعضای صندوق‌های خرد زنان تولید و روانه بازار می‌شود.

مدیر اداره امور عشایر میاندوآب با بیان اینکه با هدف خدمت به جامعه هدف، در بخش عمران نیز اقدامات درخوری انجام گرفته است، افزود: مرمت و بازسازی ایل‌راه‌ها به طول حدود ۵ کیلومتر در ییلاقات سلیم‌خان شاهین‌دژ، ایجاد خط انتقال آب به طول هزار و ۲۰۰ متر، بهسازی چشمه به تعداد ۲ دهنه، توزیع پنل‌های خورشیدی قابل حمل جهت شناسایی و استفاده در ییلاقات به تعداد ۲۷ دستگاه از جمله اقدامات انجام گرفته است.


خبرنگار؛ رضا محمودی

سردبیر؛ منوچهر آقایی

تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی‌شود